Výroba

Pri výrobe hliníkových okeníc používame komplexný okenicový systém od španielskej firmy CORTIZO, ktorý pozostáva z hliníkových profilov na výrobu krídiel (osobitne na okná a osobitne na dvere - obidva majú hrúbku 40mm; hrúbka steny je 1,3 resp. 1,5mm) a okenicových rámov na osadenie. Keďže systém je "samonosný", nepotrebuje už žiadne výstuhy.

Vďaka tomu je systém podstatne ľahší ako plastový, je variabilnejší aj pri väčších rozmeroch stavebných otvorov.

    

 

 

Tepelný odpor okenice a medziokennej komory ▲R=0.08 m²K/W.

Výpočty realizované podľa EN ISO 10077-1:2000.

Uw - priepustnosť okna

Uws - priepustnosť súpravy okno-okenica

 

Na výrobu plastových okeníc používame komplexný okenicový systém od rakúskej firmy aluplast, ktorý sa skladá z plastových profilov na výrobu krídiel a pomocných rámov, ale aj z rôznych typov lamiel a líšt. Súčasťou systému sú originálne výstuhy, ktoré sú oceľové (hrúbka steny 1mm a 1,5mm) alebo hliníkové (hrúbka steny 1,2mm a 2mm). Väčšina typov výstuh je celoobvodová, uzavretá.

Vďaka svojej mohutnosti (hrúbka krídlových profilov je 48mm) sa celý okenicový systém vyznačuje vysokou funkčnosťou a úžitkovou hodnotou. Zvlášť pevný je v rohoch krídiel, kde sa pri výrobe používajú zvarovacie vložky, takže profil je zváraný nielen po obvode profilu, ale po celej jeho ploche. Zatavený uhol sa ešte fixuje vnútorným oceľovým uholníkom. Aj jednotlivé lamely sú vypĺňané hliníkovými výstuhami.

Výroba plastových okeníc je v obmedzenom režime - iba zo skladových zásob!

           

© 2011 OKENICE - MJ Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode